دبیر رویداد دین و حکمرانی هدف اصلی از برگزاری این دوره را ایجاد یک رقابت میان اندیشمندان و فضلای حوزوی عنوان کرد و افزود: در راستای ترویج و تلاش برای حل مسئله، شرکت کنندگان یک مشکل واقعی را از دستگاه‌های مختلف نظام دریافت و راه حل برون رفت از آن مشکل را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

حجت الاسلام داوودی با بیان اینکه این رویداد پنج میز اصلی دارد افزود: میز فقه و حقوق، با همکاری قوه قضائیه، میز سیاست گذاری رسانه با همکاری صداوسیما و سازمان ساترا، میز آسیب‌های اجتماعی با همکاری بنیاد احسان، میز اقتصاد اسلامی با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و میز بین الملل با همکاری گروه‌های مردمی فعال در عرصه بین الملل فعالیت خواهند کرد.

مسئول اندیشکده دین و حکمرانی گفت: در هر میز یک مسئله واقعی به کارفرما ارائه شده و طلاب و فضلایی که در رویداد شرکت کرده اند قرار است در پیدا کردن راه حل آن مسئله باهم به رقابت بپردازند.

وی با اشاره به اینکه رویداد نخبگانی حل مسائل حکمرانی با رویکرد دینی تا ۲۵ شهریور ادامه خواهد داشت افزود: پس از مرحله رقابتی، در مرحله اصلی تیم‌های برگزیده با حمایت بنیاد ملی نخبگان به مدت یکسال مورد حمایت قرار می‌گیرند تا به صورت متمرکز بر مسئله مورد نظر کار پژوهشی انجام دهند و یک راه حل واقعی را به نظام اسلامی برای عبور از مشکل اراده دهند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهثبت نام رویدادسوالات متداولتماس با ما